BHOP.

BHOP.
Membru
Mesaje : 44
Multumiri : 1
Angel Di Maria a trecut în vară de la Real Madrid la Manchester United, la capătul unei tranzacții care a fost multă vreme infirmată de oficialii ambelor echipe. Până la urmă, argentinianul a ajuns pe Old Trafford, după ce în primele jocuri oficiale ale formației antrenate de Carlo Ancelotti din acest sezon fotbalistul a fost ținut pe bancă fiind invocate așa-zise motive medicale.

Chiar dacă pentru unii a părut surprinzătoare, jucătorul în cauză nu regretă mutarea pe care a făcut-o. Într-un interviu pe care l-a acordat în The Mirror’s Sunday People, sud-americanul s-a declarat fericit pentru alegerea pe care a făcut-o.

“Sincer, nu mă așteptam la lucrurile pe care le-am găsit aici. Sunt foarte mândru să mîă aflu la United și să fac parte din acest club.

Este greu de explicat în cuvinte ceea ce simt, dar eu chiar mi-am dorit să mă transfer laManchester. Am vrut să port acest tricou și este ceva extraordinar pentru mine să am pe spate numărul 7, număr pe care l-au purtat de-a lungul anilor jucători de legendă de la United.

Am visat la aceste lucruri, însă trebuie să recunosc că Manchester United mi-a depășit toate așteptările”, a spus fotbalistul.

Sursa: DigiSport