1Batman - un erou al timpului Empty Batman - un erou al timpului Vin Mai 16, 2014 5:24 pm

BHOP.

BHOP.
Membru
Mesaje : 44
Multumiri : 1
In acest articol nu va voi vorbi despre nici un joc in particular, ci voi vorbi in special despre un personaj prezent in viata aproape oricarui om in ultimii ani de zile.
Nu stiu sigur daca este vreun super erou mai iubit si mai popular decat Batman. El a fost de ani de zile personajul preferat al multor baieti si de ce nu chiar si al adultilor. Poate si SpiderMan sau SuperMan se incadreaza in aceeasi categorie, dar nu par sa aiba o popularitate la fel de mare, iar acest lucru il dovedeste clar si diferenta dintre fani a paginilor de Facebook. In timp ce pagina oficiala SpiderMan are 8 milioane de fani, pagina de Facebook a personajului Batman are 9,8 milioane. Cu 1,8 milioane de fani mai mult Batman - un erou al timpului Icon_smile .

Este Batman preferatul multora datorita caracterului lui Bruce Wayne sau pentru ca invinge raul fara a beneficia de puteri supranaturale? Indiferent de motiv, oamenii sunt fascinati de acest personaj de decenii intregi. Aventura lui Batman a inspirat carti de desenat, desene animate, sho-uri tv, filme si nu in ultimul rand a dat nastere cunoscutelor jocuri cu Batman ce se pot juca gratuit online. Producatorii de jucarii au creat si ei de asemenea jucarii cu Batman si cu personajele prezente in desenele animate, oferindu-le astfel copiilor o adevarata satisfactie.
Copii pur si simplu adora sa joace online jocuri cu Batman fiindca acestea se gasesc gratuit si sunt prezente intr-o varietate de stiluri, unele mai realiste, altele mai putin realiste dar mai amuzante.
Majoritatea acestor jocuri online cu Batman sunt adaptari ale filmelor, fiindca filmele cu Batman sunt un adevarat succes in ziua de azi atat in randul adultilor cat si in randul copiilor. Chiar de curand am vizionat filmul The Dark Knight Rises lansat in 2012, fiind ultimul din seria Batman si pot sa zic ca este un film extraordinar. Actiune, aventura, idei originale si actori deosebiti incat si pe IMDB filmul este afisat cu nota 8,7, fiind unul din cele mai bune filme realizate pana in prezent. Este mai mult un film pentru adulti, cu o poveste interesanta si foarte fascinanta.
Copii se imbraca de Hallowen precum Batman, isi doresc jucarii cu acest personaj si cred ca nu este persoana cu acces la TV care sa nu fie familiarizata cu acest personaj magnific.

Aventurile lui Batman au fost de asemenea transpuse si in jocurile Lego, in jucariile de la McDonalds si in aproape orice domeniu ce vizeaza copii. Sa nu uitam de Batmobil, care tind sa cred ca este masinuta preferata a copiilor din ziua de azi.
Daca esti un fan Batman inseamna ca ai savurat din plin seria de desene animate si chiar seria extraordinara de filme si daca esti in cautarea a ceva nou, atunci iti recomand sa incerci si noile jocuri online cu Batman.

2Batman - un erou al timpului Empty Re: Batman - un erou al timpului Sam Mai 17, 2014 12:25 pm

Vizitator

Anonymous
Frumos joc ! Bravo  :like: 

3Batman - un erou al timpului Empty Re: Batman - un erou al timpului Vin Mai 23, 2014 9:21 pm

skizzo

skizzo
Membru
Mesaje : 18
Multumiri : 0
Frumos acest joc , il joc si eu ;)

Continut sponsorizat